כל מה שרציתם לדעת בנושא כתיבה שיווקית

 

מה מקור המגמה הנקראת כתיבה שיווקית? איך היא חדרה לתרבות העסקית שלנו ואיך זה קרה כל כך מה? כל זאת ועוד במאמר הבא אשר נועד ללמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת אודות כתיבה שיווקית ואיך אתם יכוליםם לקדם את עצמכם ואת העסק שלכם באמצעות כתיבה שיווקית.

 

כתיבה שיווקית כמו הרבה תופעות אחרות ומגמות מרכזיות בתרבות העסקית של ימינו - מקורה באינטרנט. האינטרנט אשר נפתח לשימוש הציבור הרחב הפך בין רגע לפלטפורמה פירסומית, שיווקית, מכירתית, מיתוגית וכל מה שאתם לא יכולים לחשוב עליו.האינטרנט לא נועד לספק לציבור הגולשים מידע וחדשות בחינם! אין שום דבר בחינם או כפי שהולך הביטוי "אין ארוחות בחינם". נכון שהציבור נהנה מגישה למידע בלתי נדלה אך יש לכך מחיר והוא החשיפה לפרסומות ולתכנים פירסומיים. כאשר מדובר על חשיפה לפרסומות - מדובר כאמור על באנרים בצידי העמודים באינטרנט. כלומר יש כתבה, מאמר, מבזקי חדשות ועוד ולצד הטקסט - יש באנר השייךלמפרסמים והוא לא קשור לתוכן העמוד. הקורא, היינו הגולש החכם, כבר יודע לזהות את הפירסומות בדיוק כמו שהוא יודע מתי עוברים לפירסומות בטלויזיה (ואז הוא מזפזף או הולף למטבח). נכון שהפרסומות עדיין מופיעות על העמוד ולא ניתן לנטרלן אבל... הקורא יודע שאסור לו להתייחס לפירסומות כי "מנסים למכור לו משהו".

 

כתיבה שיווקית מתבצעת כאשר הגולש החכם והמנוסה לא יודע להפעיל את מערכת הסינון שלו היינו - כתיבה שיווקית מתבצעת בחטף / בגניבה / בסתר. לכן היא כל כך אפשקטיבית, מאחר וכאשר מדובר על כתיבה שיווקית, הקוראים אינם יודעים מתי מדווחים להם, מתי נותנים להם כתבה מקצועית, ערוכה, מסודרת, תוכן לכל דברומתי -נכנס האינטרס הכלכלי לטקסט.

 

כתיבה שיווקית החלה עם התפתחות האינטרנט, ריבוי המסרים והתחרות על הזכות למכור לגולשים בכל אמצעי שהוא אבל כיום כתיבה שיווקית היא תחום מפותח גם מחוץ לערוצי האינטרנט. החל מתכנים הנכתבים עבור מגזינים, דרך חוברות וברוז'ורים המחולקים בתערוכות, חומרים למצגות של חברות מסחריות או של ארגונים חברתיים - כתיבה שיווקית עושה בדיוק את אותו בדר. מעבירה מסרים שנועדו להשפיע על הקורא לקנות, להצטרף, להאמין במוצר או בחברה אחת או להזדהות עם הערכים של מועמד אחד לבחירות ועוד, אך כל זאת נעשה מבלי הכרזה ברורה ש"כאן מתבצעת תהמולה או כאן מתבצעת מכירה". הכל כאמור מתחת לפני השטח.

 

כתיבה שיווקית מתחילה כמובן באתר הבית שלכם ואם אין לכם כקבוצה, אירגון או נותני שירות עצמאיים אתר- זה בדיוקהזמן לבנות אתר ולמלא אותו בכל מיני תכנים שיווקיים אשר נכתביםעל ידי כתבים שיווקיים מקצועיים. רוצים לדעת עוד על אומנות כתיבה שיווקית? הקישו את הצירוף "כתיבה שיווקית" במנועי החיפוש למידע נוסף.