אחסון אתרים - כי כל אתר חייב להיות מאוחסן היכנשהו

 

מי שלא בא מעולם ההיטק או ספציפית מענף האינטרנט לא בדיוק יודע איך מגיעים אתרים לעולם (או יותר נכון, איך מגיעים אתרים לרשת). אבל זה בסדר, לא הרבה אנשים שאינם מהתחום בכלל מכירים את המושג אחסון אתרים. אחסון אתרים הוא כאשר רוצים להעלות אתר לרשת, כך שהוא יהיה גלוי בפני ציבור הגולשים העולמי אבל צריך לחבר אותו, את האתר, לרשת האינטרנט. החיבור הזה נעשה באמצעות שרת. לא כל אחד שיש לו אתר חברה קטן צריך לרוץ ולקנות שרת וכן לא צריך לדעת לתפעל ולתחזק שרתים שכן יש כיום חברות אשר מעניקות שירותי אחסון אתרים על פי כמה מודלים.

 

אחסון אתרים תמורת פירסום:

שרתים הם חומרה אשר מכילה מקום אחסנה רב, על פי משקל, ולכן על שרת אחד יכולים לעמוד כמה אתרים (עשרות ואפילו מאות). יכולת האחסנה של שרת תלויה במשקל של האתר. כיום, ככל שיש יותר ויותר קבצים כבדים כגון: מוזיקה, סרטי וידיאו וכו', כך האתרים הופכים ליותר כבדים ולכן הם תופסים יותר מקום על גבי השרת. ככל שאתר כבד יותר, כך האחסנה שלו מורכבת יותר ולכן היא תהיה יקרה יותר ולהיפך. אחסון אתרים היא האופציה היחידה כיום העומדת בפני בעלי אתרים אשר אינם רוצים להכנס להוצאות גדולות סביב האתר. פרט לחברות ביטחוניות או חברות המחזיקות או מטפלות בחומרים מאוד מסווגים, אשר לא מוכנות בשום פנים ואופן להעביר את המידע לשרתים אחרים ובפרט לא לשרתים עליהם יושבים עוד תכנים, הפיתרון של אחסון אתרים בחברות פרטיות המספקות שירותי אחסנה הוא אידיאלי.


איתסון אתרים תמורת סכומים קבועים מראש:

אחסון אתרים מתבצע על פי מודל של דמי שכירות קבועים מראש, בדיוק כמו הדרכת דירה עם תשלום קבוע עבור שטח הבית. לרוב, עלות דמי אחסון אתרים עומד על כשלושה דולרים ליום אחסון בתור התחלה. שווה לבדוק בכל פעם מחדש ולקבל הצעות מחירים מכמה שיותר חברות שכן לכל חברה יש מבצעים, הטבות והנחות עונתיות ולכן כדראי לברר את כל האופציות לקראת המועד הנכון (לקראת סיום בניית האתר והשאיפה להעלותו לאוויר). תמורת סכום אחסון קבוע, אותן חברות אחסון אתרים דואגות להקצות לאתר שלכם את המקום הדרוש לו על גבי שרתוכן להפעיל מערכות בקרה וגיבוי וכן להיות אחראיות לשרתים במקרים של תקלות טכניות.


אחסון אתרים - השכרת שרת בתוך חוות שרתים:

ישנן חברות גדולות המפעילות מספר רב של אתרים בו זמנית, חברות ביטחוניות החרדות לנושא של פריצות מידע וכן חברות העוסקות ישירות בפירסום באינטרנט והן מפיקות באנרים (פירסומות אינטרנטיות) על בסיס קבוע, שגם הן זקוקות לשטחי אחסון. לכן, ישנן חברות הבוחרות לרכוש שרת אשר יעמוד לרשותן כאשר אותו שומרים, מפעילים ומתחזקים בחוות שרתים. יש כיום לא מעט חוות שרתים בארץ כמו גם חברות פרטיות המציעות שירותי אחסון אתרים. לאורך זמן אנו רואים מגמה בה יותר ויותר חברות אחסון אתרים נפתחות כך שיש מענה לכל האתרים החדשים הנבנים והדבר גם מבטיח תחרות בין העסקים וכאשר יש תחרות - המחירים הופכים נוחים.